Telefón: +421 2 / 222 000 22
E-mail: kupele@sunflowers.sk, www: www.kupele-na-slovensku.sk/sk
Tel.: 02 / 222 000 22
Kúpele na Slovensku>Poistenie CK proti insolventnosti

Poistenie CK proti insolventnosti

Poistenie proti insolventnosti (úpadku) Cestovnej kancelárie.

V cene našich zájazdov (pobytov) je zahrnuté poistenie pre prípad insolventnosti CK, ktoré je povinné pre všetky cestovné kancelárie, podľa Zákona č. 281/2001 Zb.z.

Čo je to insolventnosť (úpadok) CK?

Insolventnosť je stav, kedy CK minula viac finančných prostriedkov ako je jej zisk a nie je už schopná ďalej platiť svojim dodávateľom za služby, ktoré si pre svojich klientov objednala. V prípade, že CK nezíska na svoju ďalšiu činnosť potrebné financie, je nútená vyhlásiť bankrot (skrachuje).

Prečo je dôležité aby CK boli poistené proti insolventnosti?

Toto zákonné poistenie je zárukou istoty a bezpečnosti Vami vynaložených finančných prostriedkov na dovolenku. V prípade že CK bude nútená vyhlásiť bankrot, čiže skrachuje a vy ste jej už zaplatili za zájazd (pobyt), o svoje peniaze neprídete.

Zákazníkovi (Vám) vzniká nárok na plnenie poistného, keď CK v prípade insolventnosti (úpadku):

  1. neposkytne zákazníkovi (Vám), na ktorého sa vzťahuje zmluva o zájazde dopravu z miesta pobytu v zahraničí do miesta plánovaného skončenia zájazdu alebo do Slovenskej republiky, ak je táto doprava súčasťou zájazdu,
  2. nevráti zákazníkovi zaplatenú zálohu alebo cenu zájazdu v prípade, ak sa zájazd neuskutočnil
  3. nevráti zákazníkovi rozdiel medzi zaplatenou cenou zájazdu a cenou čiastočne poskytnutého zájazdu v prípade, že sa zájazd uskutočnil len z časti.
Prepni na mobilnú verziu